News

Таксист прегази три девојчиња во Чаир, едното во тешка состојба (фото)

Пред малку во скопската населба Чаир таксист прегази три малолетни девојчиња

loading...

Три малолетни девојчиња со повреди се пренесени во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако патничко возило утрово удрило во нив на улица „Христијан Тодоровски Карпош“ во скопски Чаир.

Од МВР за МИА информираат дека во 10:58 часот е пријавено дека патничко моторно возило „Пасат“ со скопски регистарски таблици удрило во трите малолетни девојчиња – пешаци.

Loading...

Полицијата се уште врши увид на местото на несреќата.

Фото: АлсатМ.

loading...
Loading...

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close