Month: October 2018

Lifestyle

Стриптиз на поранешната европска шампионка во уметничко лизгање (фото и видео)

Во ревијалната програма настапи во провокативна, но изискувачка точка, во костим на заводлива стјуардеса. Руската лизгачка Елисавета Туктамишева, која по…
Stars

Дарко Лазиќ десет дена пред несреќата одбил да се разведе од неговата поранешна сопруга

Ана Севиќ се уште е законска сопруга на Дарко Лазиќ Како што пренесуваат српските медиуми, според добро известени извори кои…
Lifestyle

Поранешни работници на брод откриваат што навистина се случува на море

Додека поединци им завидуваат на оние кои можат да си приуштат крстарење на луксузни крузери, јавноста секогаш се шокира кога…
Lifestyle

Македонските газди бараат К-15 да делат на рати

Претседателто на ОРМ, Ангел Димитров, вели дека овој регрес е причина 99 проценти од работниците електронски да се евидентираат во…
Lifestyle

Со нов закон, пензија и за тие кои немаат право

Ја најави пролетта, а Владата сега почна да работи на реализација на мерката за пензија на лица постари од 65…
Lifestyle

ЗА 13 СЕКУНДИ ПОСТИГНА НЕШТО НЕВОЗМОЖНО: Го подигна здолништето, па изврши неверојатна кражба (видео)

Кога ќе погледнете како го извела ова, ќе останете вчудоневидени! Едни од најдобрите крадци се карактеризираат со храброст, вештина и…
Stars

Семејната фотка за Halloween на Роналдо и Џорџина со четирите деца

Кристијано Роналдо заедно со Џорџина Родригез и четирите деца денот го започнаа со маски на лицата. Вереницата на најдобриот фудбалер…
Stars

(Видео) Тој е новата ѕвезда на Гранд: Слушнете го Дамјан со „Море сокол пие“

Со „Море сокол пие“ и „Дрска жено плава“, 16-годишниот Дамјан Димевски од Скопје го воодушеви жирито во регионалното музичко шоу…
Lifestyle

Времето со ново изненадување: Прашина и песок од Сахара и многу топлина

Под влијание на силно јужно воздушно струење, во текот на следните денови ќе продолжи транспортот на прашина и песок од…
Lifestyle

Порака во лифт … дете бре, алал!

На социјалните мрежи вирално се шири објавата на Билјана Дуковска, која споделила моќна порака оставена во лифт од едно мало момче…
Close
Close