Month: March 2020

News

Ова е Ирфан Јетиш од Џон Кенеди кој секој ден нуди нешто бесплатно за најсиромашните

Браво. Браво. Браво. И додека некои ги продаваат маските и геловите за дезинфекција со цени до плафон, овој граѓанин реши…
News

Познатиот балкански новинар ги шокираше сите: „Ме мачат овие податоци за смртноста на Италијанците од коронавирусот“

Секојдневното пребројување на ново заразени и починати од корона вирусот на секој агол на земјината топка и нивно поставување преку…
News

Нови жртви од корона вирусот во Македонија

Владата апелира до сите граѓани што можат да ги одложат своите обврски и да останат во своите домови. Во текот…
News

Прв смртен случај од коронавирус во Македонија

Прв смртен случај од коронавирус забележан денес во Македонија Во прашање е пациентка од Куманово која починала на 57 години…
Close
Close