Lifestyle

Препорака од стручните лица: Не мешајте пиво и виски

Лондон, 18 декември 2019 (МИА) – Човекот најбргу се опива од портвајн и шери, тврди професорот од Универзитетот на Брајтон во Велика…

Секое утро по една супена лажица, овој домашен лек го подобрува имунитетот, чисти црниот дроб…

Семето од копривата има антибактериско и антивирусно дејство, како и медот – кој е еден од природните антибиотици. Лековитоста и…

Божиќна ѕвезда, совети за нега и одржување во вашиот дом

Божиќното Цвеќе Euphorbia pulcherrima, или кај нас попозната како Божиќна Ѕвезда е предвесник на доаѓањето на Божиќните и Новогодишните празници. Кога ќе купувате…

„Марката ја нема Дедо Мраз ја зема“… Нова година без честитка е речиси исто како елка без украси! 

Денес, се поретки се и тезгите на кои може да се најде релативно скромен избор на новогодишни честитки. Луѓето некако…

Некои би го нарекле „папучар“, но неговиот потег сè уште ги одушевува жените (видео)

Еден Кинез стана вистински херој на интернет и светски хит поради своето однесување и внимателност кон сопругата. Имено, на објавената…

Се грижел за нив целиот живот, а потоа завршил во болница: Кучиња скитници го чекале пред вратата на болницата (Видео)

Бездомник од Бразил бил префрлен во локалната болница откако доживеал удар. Тој нема покрив над главата, но има најдобри пријатели…

Овие близначки се родија пред 22 години и беа сензација затоа што имаат различна боја на кожа – погледнете како изгледаaт денес!

Кога луѓето денес ќе ги видат заедно, никој не верува дека овие девојки се сестри. Но верувале или не, Луси…

Карлеуша беше луда по него, а тој ја откачи без пардон – и беше прва невозвратена љубов

Откако се појави на јавната сцена, популарната српска пејачка Јелена Карлеуша не престанува да биде во центарот на вниманието сегде…

И ја отвориле главата за да и го отстранат туморот, а откриле неочекуван гостин

На штотуку мажената Ракел Палма рекарите и соопштиле страшна вест – дека и откриле тумор на мозокот и дека скенерот…

За драгите луѓе кои прерано си заминаа од овој свет

Не постои ден да не помислиме на нив. Тие имаа огромно влијание на нашите животи, а збогувањето со нив е…
Close
Close