News

Ова е Ирфан Јетиш од Џон Кенеди кој секој ден нуди нешто бесплатно за најсиромашните

Браво. Браво. Браво. И додека некои ги продаваат маските и геловите за дезинфекција со цени до плафон, овој граѓанин реши…

Познатиот балкански новинар ги шокираше сите: „Ме мачат овие податоци за смртноста на Италијанците од коронавирусот“

Секојдневното пребројување на ново заразени и починати од корона вирусот на секој агол на земјината топка и нивно поставување преку…

Нови жртви од корона вирусот во Македонија

Владата апелира до сите граѓани што можат да ги одложат своите обврски и да останат во своите домови. Во текот…

Прв смртен случај од коронавирус во Македонија

Прв смртен случај од коронавирус забележан денес во Македонија Во прашање е пациентка од Куманово која починала на 57 години…

Следуваат постудени денови и претежено без врнежи

Денеска е четврток, 26 декември 2019 година, 360-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 5 дена. Сонцето…

Шилегов на прошетка низ Водно со децата од Дневниот центар за деца од улица

Корисниците од Дневниот центар за деца од улица од Шуто Оризари денеска заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов го…

Боки денеска дојде на суд насмеан и не се жали на болки

Бојан Јовановски од Истражниот затвор во Шутка со доцнење од 20 минути со полициска придружба дојде на судењето за „Рекет”.…

„Градинка за кучиња“ во Јужна Кореја

Дневниот центар за домашни миленици во градот Џеонгџи-до, Јужна Кореја е сè попопуларен во овој дел од земјата. Вработените во…

Зошто Божик не го слават сите во ист ден?

Многу христијански верници во светот денеска го слават Божик според Грегоријанскиот календар, додека помал дел од христијаните Божик го празнуваат…

Kај „Млечен“ се вози по ново сообраќајно решение

Почна да се спроведува новото сообраќајно решение за урбаната заедница „Владо Тасевски“ (потегот околу „Млечен“) . Сообраќајното решение, како што…
Close
Close