Stars

Директорката на МНТ е казнета за случајот „Шверцери“: „Изненадена сум од одлуката, но нема да коментирам“

На вчерашната седница на Владата на Македонија е усвоена информацијата за настанот од 23 ноември оваа година, кога во Македонскиот…

Преслаткиот Арчи е ѕвезда на божиќната честитка со принцот Хари и Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари ја објавија семејната божиќна честитка на која во фокусот е нивното синче Арчи. „Ви посакуваме…

На радост на фановите: Преспав новогодишно издание 2020 (видео)

Оригинален дочек на Новата година повторно ќе ви приреди Македонската телевизија. Оваа новогодишна ноќ ќе имаме едно поинакво новогодишно расположение…

ПЕРЕ СО ПОМЕН ДО АЦО КОНГА: Mи зборуваше тогаш, но млад бев, не те разбирав…

Со емотивна порака до својот колега и пријател, Никола Перевски – Пере ја одбележа шестгодишнината од смртта на познатиот македонски музичар Ацо…

“Се вратив сине“ нов патриотски хит на Влатко Миладиновски

Популарниот македонски фолк пејач Влатко Миладиновски, инаку внук на нашата легенда Војо Стојановски, деновиве на голем број Македонци-патриоти им предизвика…

Алачки со емотивна порака: „На овој ден ми се исполни најголемата животна желба“

Познатата ТВ водителка  и пејачака Адријана Алачки на својот Фејсбук профил сподели емотивна роденденска порака. „Синко мој, токму на овој…

Мараја Кери по 19. пат на врвот на „Билборд хот 100″ (видео)

Мараја Кери со својата песна „All I Want For Christmas is You” стигна на самиот врв на „Билборд хот 100″…

Листа на најочекуваните филмови за 2020 година

Светската база за филмски податоци ИМДБ објави список од најочекувани 10 филмови за наредната 2020 година. Топ листата, се чини,…

Кијану Ривс се враќа во Матрикс 4

Кијану Ривс и Кери-Ен Мос, ѕвездите од „Матрикс“ трилогијата, потврдија дека ќе ги повторат своите улоги и во четвртиот дел…

ОВА Е ИЗБРАНИЧКАТА НА МАРИЈАН СТОЈАНОВСКИ: Уште еден пејач „рипна во тавче“

Пејачот Маријан Стојановски на својот Фејсбук профил сподели убава вест. Имено викендов  тој се вери со Наташа Каранџуловска. Убавата вест…
Close
Close